U subotu 12. studenoga 2022. u Svetom Martinu na Muri, kod Skelarske kuće, uz desnu obalu rijeke Mure Hrvatsko kulturno društvo Pomurje je sudjelovalo u gastronomskom natjecanju kuhanju Svetomartinskog vinskog gulaša. Tradicionalno naša ekipa sudjeluje na toj lijepi manifestaciji od samog početka, kako je priredba rasla (ove godine je sudjelovalo 69 ekipa), tako je i naš vinski gulaš bio sve bolji te smo zasluženo osvojili drugo mjesto. Osnovnoj kuharskoj ekipi koju predvode Milena i Zlatko Jalšovec, Ivanka Bajkovec, Ivanka Pavletić i grozdana Kasaš pridružili su se i ostali članovi našega društva te u okruženju ostalih ekipa uvijek je dobro raspoloženje, a za odličan štimung se pobrine organizator sa zabavnim programom. Naše društvo je posebno ponosno na našeg člana Josipa Benka koji sudjeluje u organizaciji priredbe i voditelj je ocjenjivačke komisije koja ocjenjuje kvalitetu vinskih gulaša.